9. novembra 2021 je potekalo šolsko tekmovanje v znanju slovenščine za Cankarjevo priznanje, ki se ga je udeležilo 33 učencev od 4. do 9. razreda.

V tekmovalni skupini 4.–5. razred je tekmovalo 17 učencev, v skupini 6.–7. razred 7 učencev, v skupini 8.–9. razred pa 9 učencev.

Po pravilniku bronasto priznanje doseže do 1/3 tekmovalcev iz posamezne skupine na šoli. Bronasta priznanja je doseglo 12 učencev, in sicer: 3 učenci iz 4., 3 učenci iz 5., 1 učenka iz 6., 2 učenca iz 7., 2 učenki iz 8. in 1 učenec iz 9. razreda.

Dva učenca iz tekmovalne skupine 8.–9. razred, Taja Čopi (8. a ) in Boštjan Žagar (9. b), sta se uvrstila na naslednjo stopnjo – na območno tekmovanje, ki bo v četrtek, 9. decembra 2021, ob 14. uri na daljavo.

Vsem tekmovalcem, še posebej pa dobitnikom bronastih priznanj in obema tekmovalcema, ki sta se uvrstila na območno tekmovanje, čestitamo.

Katjuša Ručigaj,                                                                                                                           vodja CT