Ponedeljek, 20. maj 2024

Naša šola je bila tudi letos organizator enega od osemnajstih regijskih srečanj osnovnošolcev in srednješolcev v okviru 58. državnega tekmovanja mladih raziskovalcev Slovenije. Najboljše raziskovalne naloge so se uvrstile na državno srečanje, kjer so izbrali šest nalog za posamezno področje, jih uvrstili v 2. krog državnega srečanja in raziskovalce povabili na zagovore. Že tradicionalno je državno tekmovanje potekalo v Murski Soboti. Iz naše šole se je nanj uvrstilo pet raziskovalnih nalog, tri naloge pa so že prej dosegle bronasto priznanje. Med našimi raziskovalci sta bila najuspešnejša Neža Tkalec (7. b) in Jurij Tkalec (9. b), ki sta bila državna zmagovalca na področju ekologije z varstvom okolja z nalogo Umestitev mlak v travniški sadovnjak – živali in rastline v in ob mlaki na travniškem sadovnjaku in sta prejela zlato priznanje. Ostali raziskovalci Bor Peče (9. a), Jakov Peter Paučič, Janez Merc (oba 8. a), Ivan Novak (8. a), Vlad Novak (8. b), Lionel Omerzel, Kaja Vidic in Manca Lovšin (vsi 8. c) pa so se uvrstili med šest najboljših raziskovalnih nalog in prejeli srebrno priznanje.