Izvedbo projekta financira Evropska komisija.

Z veseljem sporočamo, da je Evropska komisija s 95 točkami odobrila dvoletni projekt v okviru programa Erasmus+ Šolska  partnerstva med šolami, ki smo ga več kot eno leto pripravljali s šolami iz Italije, Španije, Grčije, Poljske in Irske. Na naši šoli je to že 7. mednarodni projekt in 4., ki vključuje mobilnost oz. izmenjavo učencev.

Projekt HERE I AM — ACCEPT ME! pomeni dodano vrednost v pedagoškem procesu naših partnerskih šol, saj bomo s skupnim delom skrbeli za vključevalen odnos do vseh otrok in usposabljanje učiteljev v inovativni metodologiji. Projekt učencem nudi delavnice, natečaje, tekmovanja, igre, tržnice in še mnogo drugega, učiteljem pa seminarje, konference in konvencije v vsaki sodelujoči državi.

Devet učencev OŠ Riharda Jakopiča bo delo naše šole predstavilo v Italiji in Grčiji, marca 2020 pa bomo na naši šoli gostili 15 učencev in 15 učiteljev iz 5 partnerskih šol. Delovna jezika bosta slovenščina in angleščina.

Vse učence, starše in družine vabimo k sodelovanju.

Pavlinka Korošec Kocmur, koordinatorica mednarodnega projekta

IZMENJAVA URDA (ŠPANIJA), 2018

IZBOR LOGOTIMA ERASMUS+

IZMENJAVA SIENA (ITALIJA), 19. – 23. marec 2019