ZAKLJUČNO VIRTUALNO SREČANJE PROJEKTA ERASMUS+
HERE I AM … ACCEPT ME! V GRČIJI, NA OTOKU KRETA
21.–26. januar 2021

Zaključujemo projekt Here I am … accept me! Kmalu bodo na ogled vsi izdelki.

Z veseljem oznanjamo, da so udeleženci projekta izbrali dve zmagovalni sliki natečaja The Real Inclusion in My School: grško in slovensko.

BRAVO,  KLEA STARMAN – ČESTITKE!

YouTube live stream nekaterih dni pa tukaj:     1. dan      2. dan      4. dan

Naši učenci in učitelji se od četrtka, 21., do torka, 26. januarja, udeležujejo zaključnega mednarodnega srečanja evropskega projekta Erasmus+ Here I am … Accept me!, ki ga izvajamo od leta 2018. Obiskali so že Španijo, Italijo in Irsko. Na naši šoli smo partnerje gostili leta 2019. Letos se virtualnega srečanja v Grčiji, na otoku Kreta, zaradi pandemije lahko udeležuje več učencev in učiteljev. Srečanje organizira 1st Junior High School of Agios Nikolaos ali po grško 1ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου.

Zadnja dva meseca so učenci ustvarjali slike, ki predstavljajo vključenost na naši šoli – The Real Inclusion in My School. Izmed mnogo prispelih slik jih je naša žirija izbrala dvanajst, izmed njih pa zmagovalno sliko, ki jo je ustvarila KLEA STARMAN. ČESTITKE!! Predizbor si lahko ogledate tukaj

Na virtualnem srečanju bodo učenci spoznavali znamenitosti Grčije, Španije, Italije, Irske in Slovenije, v angleščini bodo sodelovali na mednarodnem debatnem krožku ter spoznavali vrstnike iz partnerskih držav. Učitelji pa se bodo udeležili mednarodnega seminarja, kjer bodo obravnavali teme:  Blended coorporative hands – on learning in action, Ecoactives of Crete and building a common better future for Earth ter European synergies and challenges for social inclusion.

Skupaj bodo izbrali zmagovalno sliko ali fotografijo na temo The Real Inclusion in My School.

Tako pa je bil videti prvi dan virtualnega srečanja:

2. dan projekta Erasmus  smo predstavili svoje izdelke na temo The Real Inclusion in My School. Nato smo učenci in učitelji delali po skupinah: Acceptance, Human rights, Equality, Diversity in Respect Pogovarjali smo se o projektu, izmenjali izkušnje in se naučili nekaj vključevalnih fraz v vseh jezikih projekta: v grščini, irščini, slovenščini, italijanščini in španščini. Čeprav smo veliko delali, smo se imeli zelo lepo.

Nekaj komentarjev naših učencev erasmovcev o našem projektu Here I am … Accept me! in o kovidu, ki je nam preprečil srečanje v živo … no, se je pa virtualnega projekta lahko udeležilo več učencev – »Vse je za nekaj dobro« pravi slovenski rek 😊 :

Being a part of something that promotes inclusivity is something really cool. (GMN)

My favorite thing about this project is that it involves different countries from all over Europe and we share our culture. (IP)

I think that there should be more students involved. (TP)

We should be more time on zoom, so we could known each other better. (AH)

We have 3h of online class a day, we get hw everyday and sometimes I spend up to 3h doing just homework. (KK)

I also think that more attention should be payed to students with studying disabillities. (MG)

It doesn’t matter if you black or white, short or tall … we are all what we are and this is important that you are who you are. (ZG)

All the people has to have equal rights and live a decent life. (LK)

If I was ever excluded from the group, I would feel sad and offended. But if anyone else was excluded, I would talk to the others to accept him into society. (JP)

I have never felt not included in my group of friends. But if I was I would feel terrible and really sad. And if in our group is anyone feeling left out or anything I try and help them as much as i can. But in school I really often feel not included. (LO)

Vabljeni na ogled: https://www.youtube.com/watch?v=RcZahLFim6c&feature=youtu.be

3. dan projekta Erasmus –  učitelji smo se udeležili zelo zanimivega seminarja.

4. dan projekta Erasmus+  Zaključek projekta.