Že sedemo leto 3. program Radia Slovenija – Program Ars in Javni sklad RS za kulturne dejavnosti za osnovnošolce vseh treh triletij organizirata  likovni natečaj. Namen natečaja je krepitev slušne občutljivosti, veščin osredotočenega poslušanja in prenosa slišanega v likovni jezik, cilj pa proaktivna uporaba radijske igre v vzgojno-izobraževalnih procesih.

Učenci so si ogledali odprtje razstave likovnega natečaja V objemu zvoka in slike 2023, ki je bilo 20. maja 2024 v Finžgarjevi galeriji v Ljubljani. Razstava je na ogled od 20. do 24. maja 2024. Ogledate si jo lahko v torek in četrtek od 12. do 18. ure, v sredo in petek pa med 10. in 12. uro.

Na likovnem natečaju v šolskem letu 2022/23 je sodelovalo 32 šol iz vse Slovenije, 337 učencev vseh treh triletij ter 44 mentoric in mentorjev. Virtualno galerijo si lahko ogledate na portalu Živ žav RTV Slovenija (https://ziv-zav.rtvslo.si/radijska-igra-za-otroke/v-objemu-zvoka-in-slike/2023/os-riharda-jakopica/682319). Natečaj sta idejno zasnovala režiser Klemen Markovčič (Radio Slovenija) in Andreja Repar (JSKD OI Ljubljana).

Čestitamo učencem, ki razstavljajo svoja dela.