Jurij Vega (1754–1802) je bil slovenski matematik, fizik, geodet in meteorolog. Zaradi njegovih izjemnih dosežkov na področju naravoslovja so po njem poimenovane osnovne in srednje šole, ulice, asteroid in celo krater na Luni. Osnovnošolci pa se vsako leto borijo za Vegova priznanja v znanju matematike.

Za prihodnost tekmovanja na naši šoli se nam ni treba bati, saj je bilo tekmovalcev iz prvih petih razredov kar 176, od tega jih je 67 prejelo priznanje Kenguru. Za te učence se tekmovanje zaključi po šolskem tekmovanju.

Učenci od šestega do devetega razreda imajo možnost napredovanja na regijsko in državno tekmovanje. Letos se je regijskega tekmovanja udeležilo pet šestošolcev, šest sedmošolcev, trije osmošolci in sedem devetošolcev. Izkupiček regijskega dela tekmovanja je kar 21 bronastih Vegovih priznanj.

Na državno tekmovanje se je uvrstilo devet tekmovalcev in osvojili so 4 srebrna in 3 zlata priznanja.

Erazem Lesar (6. a), Miha Drabik (9. a), Natan Lajovic (9. b) in Maksim Janjić (9. c) so dosegli srebrno Vegovo priznanje.

Zlato Vegovo priznanje so dosegli Leon Janjić (7. c), Dren Baebler (8.b) in Marko Čergič (9. a).

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo.

Aktiv matematikov