Za projekt Erasmus+ smo z učenkami in učenci 8. b, 8. c, 7. b in 7. d izdelali montažni kip, ki simbolno ponazarja moto projekta »Stare igre v novem času«. Je nekakšna maskota naše šole v tem projektu. Uporabili smo podarjeni material: bambusove palice, kovinsko žico, tkanino, steklene kroglice in odpadni les. Idejno in tehnično podporo nam je prijazno ponudil g. Igor Prešern.
Na bakrene žice smo nataknili bambusove sekance in jih zagozdili v luknjice v lesu. Na tanko žico smo nanizali sekance in oblikovali deblo. Izdelali smo punčko in fantka iz cunj in ju umestili na drevo. Marmorirali smo steklene kroglice in tako naredili frnikole.
Drevo je bilo v preteklosti otroško igralo, na katerem so otroci počeli marsikaj: plezali, se gugali, se pogovarjali, si pripovedovali zgodbe in še in še, zato je bila idejo o drevesu logična izbira, ki je hkrati usklajena z motivom našega nagrajenega plakata Sare Milošević. Oblikovanje kipa je potekalo pri urah likovne umetnosti pod mentorstvom ge. Barbare Lapuh.