Prvi šolski dan je bil za sedmošolce zelo poseben. Namesto v šolske klopi smo se odpravili v šolo v naravi v Cerkno. Takoj ob prihodu smo se podali na raziskovanje kraja in spoznali nekaj pomembnih zgradb in spomenikov, ki ga krasijo. Tudi po kosilu in večerji smo bili aktivni – Cerkno smo si ogledali še z druge perspektive, in sicer z okoliških gričev. Nekateri so zaman iskali presihajoče jezero.
Drugi dan smo začeli z okusnim zajtrkom in pohodom do soteske Pasice. Na žalost si tam nismo mogli ogledati bolnice Franje, saj je voda lansko leto uničila pot, ki vodi do barak. Učitelj nam je povedal nekaj osnovnih informacij o tej bolnišnici, več pa smo izvedeli popoldne, ko smo obiskali Cerkljanski muzej. Poleg razstave o Franji smo si ogledali zbirko predmetov, s pomočjo katerih smo si lažje predstavljali življenje v Cerknem v 20. stoletju. Drugi del popoldneva smo preživeli v domu. Učitelji so nam pripravili delavnice, v katerih smo preizkušali svoje miselne in tehnične sposobnosti. Po večerji smo obiskali prostore cerkljanskih laufarjev, kjer smo iz prve roke izvedeli o tem pustnem običaju, ki ga v teh krajih gojijo že mnogo let.
V dopoldanskem času smo se odpravili v bližnji gozd in se posvetili izdelavi bivakov iz naravnih materialov in šotorskega platna. Domišljiji smo pustili prosto pot in bivakom dodali osebni pečat. Ugotovili smo, da izdelava dobrega bivaka ni tako enostavna.
Kosilu je sledila orientacija. Ker kraj že nekoliko poznamo, smo se hitro znašli in poiskali vse skrite zastavice. Preostali čas do večerje in tudi čas po večerji smo preživeli na igrišču, kjer smo bili vsi zelo aktivni – največ gneče je bilo na in ob nogometnem igrišču, kjer učenci vsak dan dokazujejo, da so prišli na tabor v zelo dobri kondiciji.
Zvečer smo v daljavi opazili ognjene zublje na najvišjem vrhu cerkljanskega hribovja – Poreznu. Verjamemo, da bo gasilcem uspelo zajeziti požar.
Četrtek smo začeli s sprehodom po bližnjem gozdu. S pomočjo določevalnih ključev smo določali drevesne vrste. Da si jih bomo bolje zapomnili, smo liste dreves tudi natančno skicirali. Praktično delo se je nadaljevalo z iskanjem živalskih primerkov. Najdene živali smo za kratek čas ujeli v opazovalne posodice in jih, podobno kot liste, skicirali. O opazovani živali smo napisali tudi pesmico.
V popoldanskem času smo se posvetili izdelavi stripov. Večina se je zelo potrudila in izdelala izvirne stripe. Med našim ustvarjanjem se je vreme zvedrilo, zato smo večerne aktivnosti zopet preživeli na prostem.
Pred zaključkom dneva nam je vodja doma razdelil priznanja za najbolj urejene sobe, vsi pa smo prejeli priznanje za udeležbo na taboru. Veseli smo bili, ko so učitelji doma pohvalili delo in prizadevnost učencev.
Petkovega dopoldneva nismo preživeli v Cerknem, ampak smo se z avtobusom popeljali do vasi Šebrelje. Ogledali smo si cerkev Janeza Krstnika, razgledno točko, s katere smo opazovali dolino in okoliške vasi, ter kaverno iz časov prve svetovne vojne. Spustili smo se do arheološkega parka Divje babe – tam so leta 1995 našli več kot 50000 let staro piščal, narejeno iz kosti jamskega medveda. Piščali seveda nismo videli, saj jo hrani Narodni muzej Slovenije, smo pa na zanimiv način spoznali plasti kamnin, ki jih vidimo v jami. V zgornjem delu jame smo si na jamski steni ogledali animacijo, ki je prikazovala izdelavo piščali.