VABILO K SODELOVANJU

1. Ljubljanski maraton, ki je hkrati tudi šolsko državno prvenstvo v pouličnih tekih za učence osnovnih šol, bo potekal v soboto, 21. 10. 2023.

Vsi učenci, ki radi tekmujete in tečete na daljše razdalje, se lahko prijavite na maraton. Prijavnica se nahaja na oglasni deski pred kabinetom za šport. Vanjo vpišete ime in priimek, letnico rojstva in spol. Možnost prijave na tekmovanje je najkasneje do 8. 10. 2023. Po tem datumu prijave ni več mogoče spreminjati ali se odjaviti od tekmovanja. Prijave so dokončne.

Dolžina tekmovalnega programa za starejše učence od 6. do 9. razreda je 1800 metrov. Trasa se nahaja med ljubljanskimi ulicami. Start je na Slovenski cesti, cilj na Kongresnem trgu.

Za učence od 1. do 5. razreda so razdalje različne. Učenci 1. in 2. razreda tečejo na 600 metrov, od 3. do 5. razreda pa na 1350 metrov. Ti učenci nastopajo zgolj promocijsko, netekmovalno.

Vse dodatne informacije dobite na spletni strani Ljubljanskega maratona, na e-naslovu alenka.zupancic2@guest.arnes.si ali na tel. številki 031 383 782.

Prvi trening bo potekal na ŽAK-u (Milčinskega ulica 2, na stadionu Trikotnik v Šiški). Tam se zberemo v četrtek, 7. 9. 2023, ob 17. uri. Učenci naj bodo športno oblečeni in v tekaški obutvi. Najmlajše učence naj na stadion pripeljejo starši.

Vljudno vabljeni.